Bilim Nasıl Kesinlikle Büyünün Atasıdır

Bilim kelimesini düşünün ve bunun sihire bağlantısını yapın, pek çok insan kıkırdar ya da kaşlarını çatır, çünkü bilim ve sihir bu soğutma büyüsü kadar uzak mı yoksa onlar mı?

Çoğumuz için bilimin tanımı benzer olmaya devam ediyor. Bedensel ve saf dünyanızın bilimsel, ilginç olmayan ve tesadüfi olmayan bir araştırması. Sihir tesadüfün heyecanı, doğru zamanda doğru şeyin hilesi olsa da, hepsi o kadar doğru ki, tek biri bunun paralaks hatası olduğunu söyleyebilir. Gözlerinizin hilesi, aslında yanlış bir şekilde gördükleri için aslında neler olup bittiğini yakalamamaktır. Ama diyelim ki dünyanın en nefes kesici ve mükemmel tamamen doğal sonuçlarından birçoğunun bilimin sanat eseri olma eğiliminde olduğunu iddia ediyorum? Ya size bilimin bir dijital kameranın yakalayabileceği orijinal her şeyin ötesinde sihir yarattığını veya Photoshop’un yeteneklerinin bile gerçekleştirmesine izin vereceğini söyleseydim?

Şimdi, sihrin ortaya çıkabileceği farklı kapları var. Büyücülerin hesaplanmış ölçümlerle kullandıkları bir aldatma sanatı var, gözün gözlemi sayesinde elde etmesine izin vermek için ne kadar hızlı bir şekilde uğraşmaları gerekiyor. O zaman her küçük şeyde neredeyse sihir var. Ağaçların arasından doruğa ulaşan ve ağaç dallarını altın rengine boyayan güneş ışığında, müziğin güçlendirilmesiyle kişinin kalp üzerinde yapılan büyülü sözlere ve hatta sizi yok edecek şekilde, kanatsız veya insanlık dışı herhangi bir eşya olmadan gidebilir. Büyünün, gizemli veya doğaüstü güçleri kullanarak bir eğitim fonksiyonunu etkilemenin elektrik gücü olabileceğini söylüyorlar. İlgi çekici bir şekilde gizemi değiştirin ve olağanüstü olanı doğaüstünden elde edin. Bittiğinde sihir sadece bilimdir. Keşfedilen kuvvetlerin ve fenomenlerin, inanılmaz veya nefes kesici olanı nasıl yarattığının merak uyandıran yöntemi.

Önünüzde dönüp duran veya sarkan tüm bu dünyada büyüye şahit olmadıysanız, o zaman habersiz olabilirsiniz. Sınırsız gökyüzünün altında, zemine dikilmiş iki acente ayak parmağıyla kaçamayacağınız bir sınır var. Gökyüzünün dışında, tamamen çözecek donanıma sahip olmadığınız bir bölge var. Yolculuk seçenekleriniz ve meraklı zihinleriniz bu dünya, bu dünyadaki bilim ile sihrin etrafında döner. Bir dizi örnek almayı sağlar, yapabilir miyiz? Meksika’da ya da belki ABD’de bir yerde, güzel bir akşam boyunca birkaç sakin parkta otururken, iş günündeki güneşin, Monarch kelebekler ordusunun göçü ile uyum içinde bir anda gölgede kaldığını söyleyebilir miyiz? Şaşırtıcı, değil mi? Gerçekte büyülü. Kesinlikle olduğu konusunda hemfikirsiniz ama bunun bilimle gerçekten ne ilgisi var? Sihir, genellikle bir gözlemin derin mutluluğunu, inanılmazdan gelen coşkulu deneyimi veya neredeyse hiç görülmemiş alternatifleri açıklamak için kullanılan bir ifadedir. Bilim, bu hayal edilemeyen seçimler için eserler ve teoriler verir; bilim ve sihri içeren benzerlik, varlıklarından çok sonra, bir adam kendi hipotezini ne terimlendireceğini anlamadan veya karakter büyüleyici işlevler oynamadan hemen önce etiketlenmiş olmalarıdır. aklımızda ve felsefemizde. Bilim var oldu çünkü mağara adamları iki sert yüzey arasındaki sürtünmenin ateş yaratabileceğini ilk kez anladığında, karanlık saatlerde küçük bir güneş ışığının ışığını oluşturmaya yetecek kadar titreyen ateşin kıvrımı ve saçakları bir kez sihir vardı. mevcut iş günü, sirkler ve sihirbazlar, performanslarına zevki taşımak için ateş çemberlerini kullanırlar. Ancak, o an için ortaya çıkardıkları şeyleri anlamamız için yeterince derinlemesine araştırılmamışlardı. Güzel bir şekilde size bildireceğim, bilim sihirdir ve buna inanmazsanız, onun sihir ürettiğini bilmeniz gerekir, kesinlikle sizin yapabileceğiniz gibi hiçbir şey yapamazsınız.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *